Planáris csontszcintigráfia (csontscan) felvételen végrehajtott zajszűrés

Témavezető: Tamaga István
Mediso Kft.
email: istvan.tamaga@mediso.com

Projekt leírás

Maga a felvétel úgy készül el, hogy a betegnek vénásan izotóppal jelölt anyagot adnak, ami a csontokban kerül felhasználásra. Itt felhasználás során gamma-foton hagyja el a testet, amit gamma-kamerával rögzítünk. Így kapunk a vizsgálat során egy anterior és egy poszterior felvételt. A csontokban található jó- és rosszindulatú elváltozások, gyulladások több beadott anyagot vesznek fel, így a felvételen jobban világítanak. Az ilyen területek megtalálását és diagnosztizálását nehezíti a képek zajossága.

Amennyiben sikerül olyan zajszűrő megoldást találni, ami alacsonyabb statisztikájú felvételen is szép képet ad, akkor azzal csökkenthető a felvétel készítésének ideje és/vagy a beadott izotóp mennyisége. Tehát vagy adott idő alatt több páciens szűrhető, vagy csökkenthető a páciens sugárterhelése.

A hallgató feladata az lenne, hogy az első félévben a problémát elemi képfeldolgozó eszközökkel próbálja megoldani, a második és harmadik félévben pedig AI megoldásokat keressen (cikkfeldolgozás, neurális hálózatok programozása tensorflow/pytorch/saját rendszerben, tanítások eredménykének kiértékelés, stb).

Előfeltételek

A kurzus első félévében tetszőleges környezetben lehet fejleszteni (ajánlás: C++/OpenCV vagy Python/OpenCV)

A további félévekben pedig a neurális hálókat Python-ban fogjuk készíteni, de Python ismeret hiánya nem kizáró.

Hivatkozások

Korábbi hallgatók